Sięgnij marketingowego nieba

Stań się rozpoznawalny w sieci, zyskaj nowych klientów!

Pozwól sobie bujać w obłokach

Zostaw nam marketing dla Twojej działalności!

Wycieczki szkolne – dlaczego warto jeździć?

Marianna Wojciechowska 2019-05-23 0 komentarzy
Wycieczki szkolne – dlaczego warto jeździć?

Poznawanie nowych miejsc

Niezależnie od tego, dokąd się jedzie – czy jest to pobliski las, czy dalekie góry albo morze – poznawanie nowych miejsc jest wartością samo w sobie. Stwierdzenia, że podróże kształcą, nie da się uznać za nieprawdziwe, ponieważ znajduje ono potwierdzenie w rzeczywistości. Zwiedzając zabytki, chodząc po górach czy spacerując po plaży, nie tylko miło spędza się czas, ale też można się wiele dowiedzieć o świecie, a przy okazji o samym sobie. Chociażby wycieczka szkolna w Bieszczady może być doskonałą sposobnością do nauki o górach, lasach czy burzliwej historii Podkarpacia. Profesjonalną pomoc w organizacji takich wycieczek świadczy biuro Dzikie-Bieszczady.com.

Interesująca forma nauki

Myli się ten, kto uważa, że uczyć można się tylko, siedząc w szkolnej ławce, notując i słuchając, co ma do powiedzenia nauczyciel stojący przy tablicy. Równie, jeśli nie bardziej skutecznym, a do tego przyjemnym sposobem przyswajania wiedzy są lekcje lub dyskusje w nowych miejscach. Codzienne zajęcia na wycieczce odbywające się np. w górach, na plaży czy w zabytkowej przestrzeni miejskiej mogą być dla uczniów bardzo efektywne i zarazem interesujące.

Integracja

Bardzo ważny aspekt wycieczek szkolnych, który często jest najważniejszy dla uczniów, to wzajemna integracja. Na możliwość spędzenia czasu wśród kolegów i koleżanek z klasy czy szkoły na wycieczce, w warunkach innych niż podczas lekcji czy przerwy, uczniowie czekają długimi miesiącami. Zresztą warto, żeby integracja obejmowała również kadrę pedagogiczną, która nie powinna się separować od podopiecznych.

Zostaw nam komentarz, jeżeli powyższy wpis Ci się podobał!